"Mały książę" Antoine de Saint-Exupery to lektura klasy 7 , która pięknie opisuje takie wartości jak przyjaźń i miłość i my także rozmawialiśmy na temat przyjaźni, która jest ważna w życiu człowieka. Przyjaźń daje mi radość...,przyjaciel jest fajny...,pomaga mi w nauce..., bawi się ze mną..., jest śmieszny, jestem szczęśliwy, że mam przyjaciela...,tak dzieci opowiadały o swoich przyjacielach. Wykonaliśmy wspólnie przyjacielską gąsienicę, dzieci również pracowały na platformie matematycznej Matzoo, która wspiera pomoc w nauce matematyki. Wykonywaliśmy także zajęcia integracyjne, grupowe.

Na kolejnych zajęciach rozmawialiśmy na temat piramidy zdrowego żywienia oraz aktywności fizycznej. Dzieci wykonały zdrowe przekąski w formie sowy owocowej, które zjadły ze smakiem. Następnie wykonały plakat piramidy zdrowego żywienia oraz plakat zdrowitka i niezdrowitka. Jako aktywna grupa bawiliśmy się również w grę Twister, Sprobuj się nie zaśmiać oraz grę gorące krzesła, którą dzieci bardzo polubiły. Było aktywnie, zdrowo i wesoło.

Wielkimi krokami zbliża się 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku walczymy z sespą, pomocny w tym będzie sprzęt do ratowania  życia dzieci na który będą zbierane pieniądze w całej Polsce już 29 stycznia 2023r. Przekazujemy na licytację plakat oraz serce wykonane przez dzieci, mamy nadzieję, że symbolicznie pomożemy innym. 

"Wychowywali swoje dzieci a czas leci, leci, leci dzisiaj na pociechę  mają wnuki, które je kochają...", oczywiście nasi dziadkowie, których święto obchodzone jest 21 i 22 Stycznia. Z tej okazji wykonaliśmy dla nich kalendarze na rok 2023 oraz papierowe kwiaty tulipany  z Origami metodą 3 D. Życzymy wszystkim dziadkom zadowolenia z wnuków, oraz zdrowia szczęścia i radości  na kolejne lata. Zrobiliśmy również powtórkę z powtórzenia tabliczki mnożenia a także zadania grafomotoryczne i graliśmy w grę planszową  5 sekund.

Co się dzieje we wszechświecie i co można zobaczyć w kosmosie? Czym zajmuje się astronauta, czy w kosmosie jest tlen, ile jest planet oprócz słońca, czym zajmuje się NASA? Na  te pytania odpowiadaliśmy dzisiaj tworząc makietę kosmosu, którą chętnie przekażemy do Szkoły Podstawowej w Pełczycach , na lekcje geografii i fizyki. Graliśmy w grę 5 sekund  oraz stworzyliśmy również plakat kosmosu. Dziękujemy również wolontariuszom za wsparcie w nauce i odrabianiu lekcji.