Do wakacji pozostały już tylko dwa tygodnie większość dzieci wyjeżdża w różne zakątki naszego kraju zarówno nad morze jak i w góry ,poznaliśmy więc największe miasta Polski oraz ich symbole , dzieci utworzyły mapę z podstawowymi miastami leżącymi w naszym kraju,

Janusz Korczak mówił że kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat dzisiaj spotkaliśmy się na zaproszenie Pani Katarzyny Matys właśnie w jej pięknym ogrodzie by razem spędzić dzień z Okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka

W dniu dzisiejszym rozmawialiśmy na temat Świąt Majowych 1 maja Święto Pracy ustanowione od dnia 1950r. 2 maja święto Flagi jako szacunku do symboli narodowych oraz 3 maja Święto Konstytucji ustanowionej od roku 1791.

W dniu 22 maja 2024 roku o godzinie 17:00 spotkaliśmy się w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pełczycach by przedstawić krótki występ z Okazji Dnia Mamy i Taty, święto przypada w zbliżającym się dniu 26 maja. Po występie dzieci oraz recytacji wierszyków i zaśpiewaniu piosenek wszyscy wręczyli swoim rodzicom i opiekunom kwiaty, które sami wykonali.

Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy na temat profilaktyki uzależnień: "Nie bądź więźniem uzależnień" rozmawialiśmy na temat problemu z alkoholem, nikotyną a także substancji psychoaktywnych, uzależnienia od internetu, skutków takich uzależnień. Dzieci utworzyły plakat dotyczący skutków zażywania substancji, które uzależniają, wykonaliśmy kartę pracy.