Na dzisiejszych zajęciach sortowaliśmy drzewa oraz ich liście, nasiona i owoce. Zrobiliśmy wspólnie plakat a następnie dzieci wykonały sałatkę owocową ćwicząc przy tym krojenie oraz inne czynności potrzebne w przygotowaniu posiłku. Odrabialiśmy także lekcje i graliśmy w gry.

W dniu 16.09.2023r. w ramach zajęć edukacyjnych oraz integracyjnych dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Pełczycach wybrały się do miejscowości Nowiny Wielkie na Leśną Ścieżkę Edukacyjną do Parku Dinozaurów. Na miejscu przywitała nas Pani Ewa Kołach,która była naszym przewodnikiem i opowiadała nam o wszystkich zwierzętach, które wyginęły miliony lat temu w tym o :diplodokach, tyranozaurach, stegozaurach oraz wielu innych gatunkach żyjących zarówno na lądzie jak i w powietrzu czy wodzie.

Zapewne zastanawialiście się co robiliśmy na naszych zajęciach , tym razem stworzyliśmy własne masło dzięki śmietance 30%, trzeba przyznać, że smakowało zupełnie inaczej niż to które jemy na codzień.Poznaliśmy smaki naszych ogrodowych ziół w tym: nasturcja,która nazwana jest polskim wasabi była dość ostra.

Na zajęciach wykonywaliśmy prace plastyczne na XXI Międzynarodowy konkurs plastyczny pod nazwą Tęczowy Kalendarz, w którym należy przedstawić jeden z dwunastu miesięcy kalendarzowych.Dodatkowo odrabialiśmy lekcje, ćwiczyliśmy czytanie i tabliczkę mnożenia a także robiliśmy wspólną kolację z pieczywem, wędlinami, serem oraz warzywami.

Za nami pierwszy tydzień szkolnej nauki a przed nami jeszcze 10 miesięcy przez które będziemy ciężko pracowali, wierzę, że dacie sobie radę i osiągnięcie bardzo dobre wyniki. W placówce są z nami osoby, które będą pisały w tym roku egzamin ósmoklasisty, czytaliśmy Quo Vadis, była tabliczka mnożenia, robiliśmy również sorter na kredki oraz grupowo układaliśmy słomki konstrukcyjne.