Dnia 2 czerwca 2022 roku rozpoczęły się festyny pn. „Dni Integracji Rodzin  w Gminie Pełczyce” zorganizowane po raz drugi w ramach projektu „Bo rodzina jest najważniejsza – zintegrowany system wsparcia rodzin w Gminie Pełczyce” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Celem festynów jest promowanie integracji międzypokoleniowej, budowanie prawidłowych relacji między rodzicami i dziećmi, atmosfery współpracy, wsparcia i zaufania oraz zachęcanie do spędzania wspólnego czasu wolnego w gronie rodzinnym i wśród mieszkańców swoich społeczności lokalnych. 

Cieszy fakt, że tak wielu mieszkańców uznało, że jest to doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu z rodziną, sąsiadami i przyjaciółmi. Urozmaicony program, wyścigi rowerowe z medalami, przedstawienia interaktywne i integracyjne „Teatr na każdym podwórku”  pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”, a w następnych dniach „Księga Leśnej Polany” i „Brzydkie Kaczątko” oraz wspomnienia ubiegłorocznych festynów sprawiają, że boiska, świetlice wiejskie wypełniają się mieszkańcami, aby wspólnie się integrować.

Wykonywane wspólnie przez mieszkańców makiety pn. „Moja miejscowość, mój dom” wytwarzają poczucie wspólnoty i pozwalają na lepsze poznanie własnego rejonu.

Oczekiwaną atrakcją są maszyny do waty cukrowej i popcornu, przy których tworzą się kolejki, aby posmakować wytworzonych z nich smakołyków.

Główną nagrodą podczas trwania festynów jest wyjazd do Rodzinnego Parku Rozrywki „Pomerania Fun Park” w Dygowie, który ma na celu zintegrowanie rodziców ze swoimi dziećmi i innymi rodzinami Gminy Pełczyce, dostarczenia uczestnikom wielu okazji do radości, śmiechu i dobrej zabawy, kształtowania pozytywnych relacji społecznych.

Dużym zainteresowaniem cieszą się wielkoformatowe gry planszowe, w których biorą udział najmłodsi uczestnicy pod czujnym okiem dorosłych kibiców, zdobywając nagrody i upominki.

Sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich organizują poczęstunek w formie słodkiego stołu, a także kiełbasek z grilla bądź ogniska, karkówki, zupy grochowej czy bigosu.

Ładna pogoda, dużo atrakcji, balony, bańki mydlane, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji sprawiają, że wszyscy świetnie się bawią w miłej, rodzinnej atmosferze.

DNI INTEGRACJI RODZIN W GMINIE PEŁCZYCE MAMY,

TAK WIĘC WSZYSTKICH ZAPRASZAMY.

Bukwica

Trzęsacz

Jarosławsko

Lubiana

Jagów

Przekolno

Płotno

Ługowo

Brzyczno

Chrapowo

Krzynki

Nadarzyn

Sarnik

Niesporowice

Lubianka

Bolewice

Będargowo

Boguszyny