Dni Integracji Rodzin w Gminie Pełczyce pod hasłem „Przygoda w dżungli” zakończyły się dnia 30.08.2023 r. wyjazdem do Świata Labiryntów w Blizinach położonego wśród pięknych lasów i łąk na Kaszubach. Rodziny z 17 miejscowości w ramach nagrody głównej wspólnie poprzez zabawę rozwiązywali tajemnice i zagadki skrywające się w labiryntach.

Dzięki determinacji uczestników oraz wytrwałości w dążeniu do celu udało się pokonać trasę labiryntu w polu kukurydzy w kształcie tygrysa o powierzchni 3 ha, osiągającą miejscami 3 m wysokości, jak również labirynt drewniany Zamek z 4 mostami oraz 5 wieżami. Kolejnym wyzwaniem był labirynt Smoka z żywopłotu grabowego. Najmłodsi uczestnicy przemierzyli także labirynt zwany Wielką Stopą, labirynt liniowy, mglany oraz niski park linowy. Wspólne osiąganie celu i wzajemne przeżywanie przygody sprawiło, że uczestnicy zabawy lepiej się poznali i zintegrowali. Aktywność na świeżym powietrzu okazała się świetnym sposobem na spędzenie czasu wolnego dzieci z rodzicami i wśród innych mieszkańców naszej gminy. Spędzone wspólnie chwile dostarczyły samych pozytywnych wrażeń. Autorem labiryntów jest słynny projektant labiryntów, zdobywca licznych rekordów Guinnessa –Adrian Fisher.

Warto dodać, że jeszcze przed dojazdem do miejsca docelowego uczestnicy mieli okazję ponownie zaznać „dżunglowych klimatów”, a mianowicie jednym z przystanków na trasie do Świata Labiryntów w Blizinach było ZOO w Człuchowie. Uczestnicy wyjazdu podziwiali poznane na festynach zwierzęta takie jak zebry, małpy, papugi ara, a nawet ogromne figury żyrafy i słonia.

Korzyści jakie przynosi zabawa w różnych labiryntach to zwiększanie umiejętności rozwiązywania problemów, ćwiczenie skupienia i koncentracji, relaks i motywację do pokonywania przeszkód, a przede wszystkim integrację grupy.

Galeria

Video