Dnia 02.12.2022 r. w świetlicy wiejskiej w Płotnie zorganizowano okolicznościowe spotkanie integracyjne w ramach projektu ,,Bo rodzina jest najważniejsza - zintegrowany system wsparcia rodzin w Gminie Pełczyce’’ współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Celem spotkania było wspólne celebrowanie zbliżających się Mikołajek oraz Świąt Bożego Narodzenia.

Uczestnicy projektu wraz z rodzinami mogli poczuć magię zbliżających się świąt, wspólne spędzić czas podczas miłej zabawy. Rodzice zwiększyli swoją wiedzę i świadomość o wspólnym przeżywaniu uroczystości rodzinnych oraz ich wartości dla dzieci.

Wielką niespodzianką były odwiedziny bałwanka Olafa, który tańczył wraz z dziećmi i pozował do zdjęć. Wyczekiwanym przez dzieci punktem spotkania było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który rozdawał prezenty. Na zakończenie spotkania uczestnicy udali się na pieczenie kiełbaski przy ognisku.

Czas płynął szybko, a spędzone razem chwile przyniosły wiele radości i uśmiechu na twarzach rodzin, a w szczególności dzieci. Spotkanie wywołało wiele pozytywnych emocji, które pozostaną w pamięci uczestników w oczekiwaniu na kolejne spotkanie w ramach projektu.

Spotkanie poprowadziła firma Światłogień – pokazy LED & Fireshow ze Szczecina, która stworzyła niesamowitą atmosferę podczas animacji, gier i zabaw, zapewniając także poczęstunek, nagrody i upominki. Serdeczne podziękowania dla Sołtysa Płotna Pani Barbary Kacprzak, która po raz kolejny wykazała się wielkim zaangażowaniem w udekorowanie sali, stworzenie atmosfery zbliżających się świąt, dziękujemy.