Projekt Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy" (POWRÓT DO ZDROWIA -POWRÓT DO PRACY).

Projekt skierowany jest do osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu i wymagają przekwalifikowania, a także do osób, które nigdy nie pracowały, a chcą zdobyć zawód i podjąć pracę dostosowaną do ich możliwości zdrowotnych. Trzymodułowa rehabilitacja kompleksowa (moduł zawodowy, moduł medyczny, moduł psychospołeczny) odbywa się w Ośrodku Rehabilitacji Kompleksowej. Długość pobytu w Ośrodku jest uzależniona od czasu trwania kursu zawodowego jaki uczestnik wybierze wraz z doradcą zawodowym (ok. 6 miesięcy). Projekt dla uczestników jest bezpłatny.  

Należy wypełnić formularz i odesłać do PFRON, następnie ustalony zostanie termin komisji kwalifikacyjnej (lekarz i psycholog). Po pozytywnym orzeczeniu uczestnik zapraszany jest do Ośrodka Rehabilitacji Kompleksowej.

W załączeniu folder dotyczący projektu z jego opisem oraz formularz zgłoszeniowy.

Jeżeli chcieliby Państwo więcej informacji należy zadzwonić na numer 22 50 55 600 lub napisać Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Rekrutacja odbywa się poprzez PFRON.

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.pdf)FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY[ ]619 kB
Pobierz plik (POWRÓT DO ZDROWIA POWRÓT DO PRACY - folder projektu.pdf)Folder Projektu[ ]11072 kB